GENÇ YENI FARKLI - I

04/06/2010 - 30/06/2010


CDA Projects, 2009 yilinda Türkiye’de gerektigi kadar ‘özgür’ alan bulamayan genç sanatçilara kar amaci güden bir galeriden çok, deneyimleriyle destek olan, neredeyse sanatçi insiyatifine yaklasan özgün bir durusla, genç sanatçilarin üretimlerinin sürekliligi için elzem olan sergileme olanaklarini saglamak ve güncel sanat izleyicisi ile bulusabilecekleri bir platform olusturma amaci ile kuruldu.
CDA Projects bu amaç dogrultusunda ileriki yillarda da Haziran ayinda izleyiciye sunulmak üzere ilk Genc Yeni Farkli sergi projesini hazirladi. Genç Yeni Farkli sergi projesinde üslup, konsept, jüri, egitim ve yapit teknigi gibi sinirlandirmalardan genç sanatçilarin yarati alani özerkligini korumak adina özellikle kaçindi. Bu projede özellikle kaçinilan bir diger önemli unsur da genç sanatçilarin arayislarini sun’i bir  yarisma kulvarinda iyi – kötü olarak degerlendirerek, ödül koymak idi. Yapilan yüzlerce basvuru arasindan sergi seçkisi ise öznel galeri seçililigi ile degil, Tomur Atagök’ün tek-seçiciligi ile gerçeklestirildi.
CDA Projects bu 'durusunu' ayni özenle sürdürecek ve genç yeteneklerin kendini ifade etme mekani olmaya devam edecektir.


» BUNLARI DA GÖRÜN

Sanatçı Sayfaları
  - Zeynep Kayan
  - Alpagut Ayberk
  - Aslı Narin
  - Aslı Torcu
  - Burçin Başar
  - Çağla Cömert
  - Ece Akay
  - Ekin Onat von Menhart
  - Elçin Acun
  - Elif Süsler
  - Ercan Akın
  - Faruk Yiğen
  - Funda Alkan
  - Gözde Başkent
  - Hüseyin Rüstemoğlu
  - Leyla Emadi
  - Mehmet Sağbas
  - Müge Selçuk
  - Seçil Büyükkan
  - Sema Kayaönü
  - Seyit Mehmet Buçukoğlu
  - Şefik Özcan
  - Şerif Karasu
  - İpek Şenel