GENÇ YENİ FARKLI - IV

21/06/2013 - 27/07/2013


Jüri başkanı: Ali Akay
Jüri üyeleri: Claude Closky, Seza Paker, Burçak Bingöl


Genç sanatçılar seçkisi Genç Yeni Farklı’nın dördüncüsü Mısır Apartmanı’ndaki Cda-Projects’de açılıyor.

Başvuruların her yıl değişik ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği Genç Yeni Farklı-IV’ün bu yılki seçimleri, Ali Akay başkanlığında Claude Closky, Seza Paker ve galeriyi temsilen Burçak Bingöl tarafından gerçekleştirildi. 

Genç Yeni Farklı-IV’ün bu yıl seçilen 16 genç sanatçısı, fotoğraftan videoya, resimden performansa uzanan bir malzeme çeşitliliğiyle, bireysel ve toplumsal konulara olduğu kadar şehir yaşamı ve çevreyle olan ilişkileri çalışmalarıyla irdeliyorlar. Bu yıl seçkide Asliemk, Ayşe Kurşuncu, Beril Gür, Buğra Erol, Can Akgümüş, Cem Aktaş, Gizem Karakaş, Güler Aşık, H. Çağlar Kırtı, Sarp Kerem Yavuz, Seda Yıldız, Şafak Gürboğa, Şeyda Ünal, Simone Bailey, Tuğba Çeliktir ve Zoe Baraton’un çalışmaları yer alıyor. 

Cda-Projects tarafından ülke genelinde yapılan açık çağrıyla duyurulan ve gençlere destek amaçlı olarak gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıları desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı serg Genç Yeni Farklı-IV adıyla, 27 Temmuz tarihine kadar Mısır Apartmanı’ndaki Cda-Projects’de izlenebilir. 


» BUNLARI DA GÖRÜN

Sanatçı Sayfaları
  - Aslie Mk
  - Ayşe Kurşuncu
  - Beril Gür
  - Buğra Erol
  - Can Akgümüş
  - Cem Aktaş
  - Gizem Karakaş
  - Güler Aşık
  - H. Çağlar Kırtı
  - Sarp Kerem Yavuz
  - Seda Yıldız
  - Simone Bailey
  - Şafak Gürboğa
  - Şeyda Ünal & Fatma Hasbolat
  - Tuğba Çeliktir
  - Zoé Baraton

Sergideki Çalışmalar