Genç Yeni Farklı VIII

05/07/2017 - 29/07/2017


Zilberman Gallery–Istanbul, bu sene 8. edisyonu gerçekleşecek olan Genç Yeni Farklı sergisini sunmaktan mutluluk duyar. Sergi, Zilberman Gallery–Istanbul’da 5 Temmuz – 29 Temmuz tarihleri arasında görülebilir.

Zilberman Gallery, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, küratör Nazlı Gürlek başkanlığında, küratör Mari Spirito, koleksiyoner ve yazar Banu Çarmıklı ve galeriyi temsilen sanatçı Burçak Bingöl tarafından gerçekleştirildi.

Genç Yeni Farklı VIII’de Fulden Aran, Ayşe Hilal Ateş, Özgür Atlagan, Cihad Caner, Meliha Gündüz, Gülşah Mursaloğlu, Nconen, Cemil Toprak, Levent Yıldız, Müge Yıldız ve Damla Yücebaş’ın çalışmaları yer alıyor.

Zilberman Gallery tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi Genç Yeni Farklı VIII, 29 Temmuz’a kadar Zilberman Gallery–Istanbul’da görülebilir.

Sergi ile ilgili daha fazla bilgi için Serhat Cacekli ile iletişime geçebilirsiniz:
serhat@zilbermangallery.com


» BUNLARI DA GÖRÜN

Sanatçı Sayfaları
  - Özgür Atlagan
  - Müge Yıldız
  - Meliha Gündüz
  - Levent Yıldız
  - Gülşah Mursaloğlu
  - Fulden Aran
  - Damla Yücebaş
  - Çağatay Yıldırım a.k.a Nconen
  - Cihad Caner
  - Cemil Toprak
  - Ayşe Hilal Ateş

Sergideki Çalışmalar