GENÇ YENİ FARKLI XI

06/07/2022 - 13/08/2022


Zilberman, bu sene 11. edisyonu gerçekleşecek olan Genç Yeni Farklı sergisini sunmaktan mutluluk duyar. Sergi, Zilberman’da 6 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında görülebilir.

 

Zilberman, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, sanat eleştirmeni Kültigin Kağan Akbulut, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, koleksiyoner Melek Gencer, küratör Aslı Seven ve galeriyi temsilen Naz Kocadere tarafından gerçekleştirildi.

 

Genç Yeni Farklı 11’de Betül Aksu, Emin Berk, Ceren Su Çelik, Delâl Eken, Özkan Işık, Murat Kahya, Pınar Köksal, Pınar Marul, Sinan Orakçı, Muaz Özden , Ferhat Tunç ve Yaren Yıldız’ın çalışmaları yer alıyor.

 

Zilberman tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi Genç Yeni Farklı 11, 13 Ağustos’a kadar Zilberman İstanbul'da görülebilir.

 

Sergi ile ilgili daha fazla bilgi için Naz Kocadere ile iletişime geçebilirsiniz: naz@zilbermangallery.com


» BUNLARI DA GÖRÜN

Sanatçı Sayfaları
  - Özkan Işık
  - Ceren Su Çelik
  - Delal Eken
  - Emin Berk
  - Pınar Köksal
  - Sinan Orakçı
  - Yaren Yıldız
  - Pınar Marul

Sergideki Çalışmalar