Carlos Aires

Carlos Aires. 1974. Ronda, Malaga.

İspanya'da Granada Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Hollanda’ya taşınarak Fontys Academy (Hollanda), HISK (Belçika) ve Ohio State Üniversitesi’nde (ABD) yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır.

Layık görüldüğü prestijli hibe ve ödüllerden bazıları şunlardır: Edith Fergus Gilmore Ödülü (ABD), Generation2008 Caja Madrid (İspanya), Genç Belçika Sanat Ödülü (Belçika), Genç Endülüs Sanatçıları Birincilik Ödülü (İspanya), Fulbright (ABD) ve De Pont Atölye (Hollanda).

MACBA (Barselona, ​​İspanya), Boulder Çağdaş Sanat Müzesi (ABD), Emperyal Belvedere Sarayı (Viyana, Avusturya), MUSAC (Leon, İspanya), BB6 Bükreş Uluslararası Bienali (Bükreş, Romanya), BPS 22 (Charleroi, Belçika), 5. Selanik Bienali (Selanik, Yunanistan), Museo de Arte Carrillo Gil (Mexico City, Meksika), Kanada Çağdaş Sanat Müzesi (Montreal, Kanada) gibi ulusal ve uluslararası kurumlarda çok sayıda sergiye katılmıştır.

Çalışmaları halka açık önemli koleksiyonlarda bulunabilir: ARTIUM (İspanya), MACBA (İspanya), Les Abattoirs-FRAC Occitanie (Fransa), ARTER (Türkiye), CAC (İspanya), Maison Particulière (Belçika), İspanya Kültür Bakanlığı, Progress Art (Suudi Arabistan), National Belgium Bank (Belçika), 21c Museum (USA), MAK (Avusturya) ve diğerleri.


> CV
> EXHIBITIONS
  - Landscape of Memories
  - Temporal Echoes
  - I will die... As will you
  - Vekâleten
  - HAVADA AŞK KOKUSU VAR (REMİKS)