BASIN BÜLTENİ - Genç Yeni Farklı - VII

14/07/2016 - 15/08/2016


Zilberman Gallery, bu sene 7. edisyonu gerçekleşecek olan Genç Yeni Farklı sergisini sunmaktan mutluluk duyar. Sergi, Zilberman Gallery’de 15 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında görülebilir.

Zilberman Gallery, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, Gülçin Aksoy başkanlığında, Fatih Aydoğdu, Shulamit Çoruh, Ömer Özyürek ve galeriyi temsilen Burçak Bingöl tarafından gerçekleştirildi.

Genç Yeni Farklı-VII’de Anna Larissa Araz, Eda Aslan, Tutku Bulutbeyaz, Baran Çağınlı, Günışığı Cihangir, Bilgehan Ersoy, Hilal Güler, Emre Meydan, Mustafa Özbakır, Kıvılcım Harika Seydim, Furkan Öztekin, Hazal Ünsal ve Merve Üstünalp’ın çalışmaları yer alıyor.

Zilberman Gallery tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi Genç Yeni Farklı-VII, 15 Ağustos’a kadar Zilberman Gallery’de görülebilir.

Bilgi ve görseller için zeynep@zilbermangallery.com ile temasa geçebilirsiniz.Sanatçı Sayfaları
  - Anna Larissa Araz
  - Baran Çağınlı
  - Bilgehan Ersoy
  - Eda Aslan
  - Emre Meydan
  - Furkan Öztekin
  - Günışığı Cihangir
  - Hazal Ünsal
  - Hilal Güler
  - Kıvılcım Harika Seydim
  - Merve Üstünalp
  - Mustafa Özbakır
  - Tutku Bulutbeyaz

Sergideki Çalışmalar