2008 yılında İstanbul’da kurulan Zilberman, 2016 yılında Berlin ve 2023 yılında Miami galerilerinin eklenmesiyle birlikte uluslararası alanda bünyesini genişletti. Sanatçılar için uluslararası bir alan sunan galeri, çeşitli sanatsal pratikleri sınırların ötesine taşımayı hedefler. Zilberman yıllık programında genç ve gelişmekte olan sanatçılara da yer vererek genç sanatçılara katkı sağlar.

İstanbul, Berlin ve Miami’deki dört ana sergi mekanının yanı sıra İstanbul ve Berlin’de yer alan iki proje mekanı ile Zilberman her yıl geniş bir portfolyo ile sanatseverlerin karşısına çıkar. Galeri, İstanbul'un ilk apartmanlarından sayılan Mısır Apartmanı'nın iki ayrı katında ana galeri alanı ve proje alanı yer alır. 2022 yılında Zilberman | İstanbul, Piyalepaşa’da Zilberman Selected isimli ikinci sergi mekanını açtı. 2016 yılında Zilberman uluslararası ilk galerisini, Berlin’de açtı; Berlin Charlottenburg Goethestr. 82’de açılan galeri, 2023 yılında Zilberman tarafından desteklenen, kar amacı gütmeyen bir sanat platformuna çevrildi. Zilberman | Berlin yıllık programına  Schlüterstr. 45’de devam eder. 2023’de ise, Amerika’da ilk sergi mekanını, Miami, Design District’de açtı.

Galeri uluslararası sanat fuarlarında yıllardır etkin bir rol üstlenir; bu geniş yelpazedeki katılımlarla koleksiyoner, küratör ve kültür düşünürleriyle yakın ilişkiler kurup galeri sanatçılarına yeni imkanlar yaratmayı hedefler. Kültürel eğitim, etkileşim ve sosyal sorumlulukları hedef alan bir galeri olarak Zilberman yıllık sergilerinin etrafında sanatçı sohbetleri, konuk sanatçı programları, sergi katalogları, konferanslar ve çeşitli etkinlikler düzenler. Zilberman. Zilberman, konuk sanatçı programıyla sanatçılara Berlin’de ve İstanbul’da yaşama ve çalışma fırsatı sunar. Her sene, dönem sonunda,  ülke genelinde yapılan açık çağrı sonucu bağımsız bir jürinin belirlediği Genç Yeni Farklı isimli seçkisiyle Zilberman genç sanatçılara alan ve görünürlük yaratmayı hedefler.