2008 yılında İstanbul’da kurulan Zilberman Gallery, İstanbul ve Berlin’deki ana sergi mekanları ve proje mekanında her yıl toplam 12 sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Galeri, İstanbul Art Nouveau mimarisinin İstanbul'daki en ünlü örneklerinden biri olan, Mısır Apartmanı'nın iki ayrı katında yer almaktadır.


Zilberman Gallery, 2016 yılında Berlin’deki yeni mekanını Charlottenburg semtinde 1900’lü yılların başında inşa edilmiş bir binada açmıştır.


Galeri aynı zamanda uluslararası sanat fuarlarında da güçlü bir konuma sahiptir; koleksiyoncu, küratör ve kültür düşünürleriyle yakın ilişkiler kurup galeri sanatçılarına yeni imkanlar yaratmaktadır. Ticari bir galerinin aynı zamanda eğitim ve izleyici kitlesi geliştirme konusunda sosyal sorumluluk alması gerektiğinin bilinciyle, sanatçı sohbetleri, konferanslar, kitap tanıtımları ve çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Zilberman Gallery, yeni konuk sanatçı programıyla sanatçılara Berlin’de yaşama ve çalışma fırsatı sunmaktadır.


Bunlara ek olarak, Zilberman Gallery, ülke genelinde yapılan açık çağrıyla duyurulan ve bağımsız bir jüri tarafından seçilerek her yıl sezonun son sergisi olarak düzenlenen Genç Yeni Farklı’yla genç sanatçılara olan desteğini sürdürmektedir.