2008 yılında işadamı, koleksiyoner ve filantropist Moiz Zilberman tarafından kurulan Zilberman Türk sanatçıları uluslararası düzeyde tanıtmak, yabancı sanatçıları yerel sanat mecrasına katmak ve genç sanatçılara bir alan vermeyi hedeflemektedir. Zilberman, İstanbul, Berlin ve Miami’deki ana sergi mekanları ve proje mekanında her yıl toplam 12 sergiye ev sahipliği yapıyor. Galeri, İstanbul'un ilk apartmanlarından sayılan Mısır Apartmanı'nın iki ayrı katında ana galeri alanı ve proje alanı yer alıyor. 2022 yılında Zilberman | İstanbul, Piyalepaşa’da Zilberman Selected isimli ikinci sergi mekanını açtı. 2016 yılında Berlin Charlottenburg Goethestr. 82’de açılan galeri 2023’de Zilberman tarafından desteklenen kar amacı gütmeyen bir sanat platformuna çevirdik. Bu değişim ile beraber Berlin’de yer alan galerinizi Schlüterstr. 45’e taşıdık. 2023’de ise Amerika’da ilk sergi mekanını Miami, Design District’de açtı.

Galeri aynı zamanda uluslararası sanat fuarlarında da güçlü bir konuma sahiptir; koleksiyoner, küratör ve kültür düşünürleriyle yakın ilişkiler kurup galeri sanatçılarına yeni imkanlar yaratmaktır. Ticari bir galerinin aynı zamanda eğitim ve izleyici kitlesi geliştirme konusunda sosyal sorumluluk alması gerektiğinin bilinciyle, sanatçı sohbetleri, konferanslar, kitap tanıtımları ve çeşitli etkinlikler düzenliyor. Zilberman, yeni konuk sanatçı programıyla sanatçılara Berlin’de yaşama ve çalışma fırsatı sunuyor.

Bunlara ek olarak, ülke genelinde yapılan açık çağrıyla duyurulan ve bağımsız bir jüri tarafından seçilerek her yıl sezonun son sergisi olarak düzenlenen Genç Yeni Farklı’yla genç sanatçılara olan desteğini sürdürüyor.