BASIN BÜLTENİ - Unlock

15/12/2020 - 27/01/2021


Zilberman İstanbul 2020-2021 sanat sezonunu, çatısı altındaki uluslararası imzaların Istnabul’da daha önce hiç sergilenmemiş yeni çalışmalarının yeralacağı bir karma sergiyle sürdürüyor..

‘Unlock’ / ‘Kilidi aç’ başlıklı sergi, yaklaşık bir yılı aşkın süredir dünyanın korkunç maddi ve manevî bedeller karşılığında mücadele ettiği koronavirüs / Covid - 19 pandemisinin yarattığı sosyal, kültürel ve ekonomik sarsıntıya karşı, kültür - sanatın yapıcı, iyileştirici ve birleştirici enerjisini öneriyor. Sergi, insanlığın maruz kaldığı ve pek çok kültür sanat faaliyetinin ertelenmesine neden olan ‘Lockdown’ / ‘Karantina’ uygulaması karşısında kapıların bir tür ‘yoğun bakım’ kaynağı olarak, adeta ‘7/24’ bir sorumluluk ve anlayışla açık tutulmasını ve bu alanın emekçilerini, izleyicisi ile mümkün olan her koşulda buluşturabilmeyi öneriyor. Hal böyle iken, pandemi koşullarının yarattığı sağlık amaçlı sosyal kısıtlamalara riayet edilerek, Salı-Cuma günleri arasında açık kalıp izlenebilecek sergi, maske ve dezenfektan ile, sergi alanlarında sosyal mesafe amaçlı izleyici sınırlaması gibi, gereken tüm hijyenik koşullara da uygun bir biçimde gezilebiliyor olacak.

15 Aralık-27 Ocak 2021 arasında, Galatasaray’daki tarihi Mısır Apartmanı’nın ikinci ve üçüncü katında bulunan galerilerimizde izlenecek sergiye, son dönem yapıtlarıyla Heba Y. Amin, Alpin Arda Bağcık, Başak Bugay, Burçak Bingöl, Guido Casaretto, Antonio Cosentino, Elmas Deniz, Memed Erdener, Zeynep Kayan, Azade Köker, Sandra del Pilar, Erinç Seymen, Yaşam Şaşmazer, Isaac Chong Wai ve Eşref Yıldırım katılıyor.

 Sanatçı Sayfaları
  - Heba Y. Amin
  - Alpin Arda Bağcık
  - Guido Casaretto
  - Isaac Chong Wai
  - Sandra Del Pilar
  - Zeynep Kayan
  - Azade Köker
  - Erinç Seymen
  - Yaşam Şaşmazer
  - Eşref Yıldırım
  - Burçak Bingöl
  - Başak Bugay
  - Antonio Cosentino
  - Elmas Deniz

Sergideki Çalışmalar