Jaffa Lam Laam

Jaffa Lam Laam, lisans, yüksek lisans ve doktarasını Chinese University of Hong Kong’da tamamladı.

Hong Kong merkezli sanatçı büyük ölçekli, mekana özgü ve karışık tekniklerle ürettiği çalışmalarında genellikle tahta, eski mobilyalar, terk edilmiş metal parçalar, şemsiye kumaşı gibi geri dönüştürülebilir malzemelerden yararlanır. 1999 yılından beri, ‘Micro Economic’ ve diğer kamu/topluluk projelerinde, kültürel miras ve güncel meseleleri birleştirir, sokaktaki insanı hikayeleştirmeyi reddeden ve diyalojik yerleştirmelerle temsil eder.

Kişisel sergilerin yanı sıra Lam, Japonya, Kenya, Tayvan, Bangladeş, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Kanada'da birçok uluslararası sergi ve  konuk sanatçı programına katıldı. 2006 yılında Asian Cultural Council tarafından verilen Desiree ve Hans Michael Jebsen Bursu’na, 2017'de de Secretary for Home Affairs' Commendation Scheme’e layık görüldü. “Perspective” Dergisi, 2010 yılında, 40 UNDER 40 (40 Yaş altı 40) başlığı altında gelecek nesillerin yetenekli tasarımcısı olarak sanatçıyı listesine ekledi.

2009 yılında Hong Kong’da “Micro Economy” isimli sosyal projeyi başlattı ve Hong Kong Arts Centre’ın daveti ile projeyi tanıtan “Jaffa Lam Laam Collaborative: Weaver" isimli sergisini açtı. Aynı proje, Japonya’da Setouchi Triennale 2013’de, Taiwan’da Hong Kong Week 2015’te, Almanya’da China 8, 2015’te, Utopias/Heterotopia Wuzhen International Contemporary Art Exhibition 2016’ da, Lyon Lumieres 2018’de Hong Kong’u temsilen gösterildi. 2018 yılında Palermo, İtalya’da gerçekleşen Manifesta 12: The European Nomadic Biennial’ne ortak bir çalışma için davet edildi.


> CV
> EXHIBITIONS
  - 2019
  - Vekâleten